PKW KFOR
Aktualności
Niedziela, 16 grudzień 2018 r.
10.06.2010
Commanders Shooting CupW czasie obchodów tygodnia pamięci, dowódca Międzynarodowej Grupy Bojowej - Wschód zorganizował drużynowy turniej strzelecki – Commanders Shooting Cup.

Ze względu na dużą ilość zgłoszonych drużyn oraz formułę zawodów, strzelanie trwało dwa dni, od świtu do zmierzchu. Każda z drużyn strzelała z każdego rodzaju broni będącego na wyposażeniu pododdziałów Międzynarodowej Grupy Bojowej (pistoletów i karabinków) wyłączając swoją broń. Do dyspozycji zawodników były polskie Wisty i Beryle, M16 i M9 US Army, AK-74 i P-64 będące na uzbrojeniu kontyngentu ukraińskiego oraz G3 i Colty Greków.
Strzelanie z pistoletu polegało na trafieniu tarczy (punktowanej) 10 pociskami w 30 sekund z postawy stojącej i klęczącej. Natomiast z karabinka trafienie 10 nabojami 10 figur bojowych w czasie do jednej minuty. Nasza drużyna w składzie: Andrzej Głowacki, Adam Koniuk, Emil Pękala i Artur Stefański zajęła trzecie miejsce. Wyprzedziły ją dwa teamy amerykańskie. Pokonanych było jednak znacznie więcej: kolejne drużyny amerykańskie, ukraińskie, greckie, armeńskie i druga drużyna polska (Wojciech Kurzawa, Krzysztof Budzisz, Adam Góral i Artur Czubaszek), która ostatecznie zajęła szóste miejsce. Pogoda dopisała w całej rozpiętości: od upału po burzę gradową. Dowódca Międzynarodowej Grupy Bojowej - Wschód, gen. bryg. Allan Dohrman podsumował zawody i wręczył puchary oraz pamiątkowe medale.

Galeria>>>