PKW KFOR
Aktualności
Niedziela, 16 grudzień 2018 r.
16.06.2010
Kryptonim: <i>Estern Beyond Riviera Knight</i>Międzynarodowa Grupa Bojowa Wschód (MNBG-E) przeprowadziła operację pod kryptonimem Estern Beyond Riviera Knight. Celem działania było uszczelnienie granicy

we współdziałaniu z Policją Kosowską, Kosowskimi Siłami (KSF), Międzynarodową Policją (EULEX) oraz ze służbami z Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii, a także zlikwidowanie tras przemytu. Wszystkie kompanie Grupy Bojowej zostały zaangażowane w operację i wszystkie zostały sprawdzone w czasie działania. W drugim dniu operacji z plutonem rozpoznawczym HAWK Coy (polskiej kompanii manewrowej) do patrolu dołączył pułkownik Robert Fode. Dowódca patrolu, chor. Waldemar Wójcik nie oszczędził zastępcy dowódcy MNBG-E i jego teamu. Po złożeniu meldunku bojowego włączy go w skład patrolu.
W pierwszej części w tumanach kurzu prowadzono rozpoznanie granicy na pojazdach. Teren niedostępny dla samochodów patrolowano z wykorzystaniem Quadów. Druga część to patrol pieszy, korytem rzeki do granicy z Macedonią. Dzianie naszych żołnierzy było prawidłowe, zgodne z rozkazem bojowym dowódcy Grupy Bojowej. Dowódca patrolu został wyróżniony pamiątkowym medalem.

Galeria>>>