PKW KFOR
Aktualności
Niedziela, 16 grudzień 2018 r.
02.07.2010
SAVTOficerowie naszego wkładu narodowego oraz oficerowie amerykańscy uczestniczyli w treningu strzeleckim z wykorzystaniem symulatora strzelań – SAVT.

Po zapoznaniu się z budową oraz zasadami posługiwania się i strzelania z poszczególnych rodzajów broni przystąpiono do ćwiczenia praktycznego.
Na początek każdy z uczestników odbył strzelanie z 50 cal M2 Browning. Symulacja strzału to dźwięk i odrzut broni - tylko strzela się z wykorzystaniem lasera a nie amunicji bojowej.
Druga część szkolenia to strzelanie w składzie drużyny z wykorzystaniem karabinków M4, M16, M240B, M249. Scenariusze wyświetlane na wirtualnej strzelnicy były zróżnicowane. Strzelanie odbywało się w dzień i w nocy, w różnorodnym terenie (góry, pustynia). Cele bardzo realne, tak jakby oglądało się film i można było brać w nim aktywny udział. Jednym z ciekawszych scenariuszy było działanie na TCP (Traffic Control Post - punkt kontroli ruchu). Podczas działania na posterunku podbiegło dwóch ludzi z rannym na noszach. Po chwili zamieszania otworzyli ogień. Zaskoczenie ogromne. Jeden z napastników, strzelający z pistoletu nie został nawet ostrzelany! Dobrze, że strzelał "na niby" i ćwiczenie można powtórzyć a przede wszystkim wyciągnąć wnioski...

Galeria>>>