PKW KFOR
Aktualności
Niedziela, 16 grudzień 2018 r.
29.07.2010
Polski dar dla mieszkańców wioski BiqecCelem obecności wojsk KFOR w Kosowie jest m.in. tworzenie i utrzymanie warunków umożliwiających bezpieczne funkcjonowanie mieszkańców Kosowa w miejscu ich zamieszkania. Jedno z takich zadań zostało zrealizowane dzisiaj.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, wydzielono z zasobów Polskiego Kontyngentu Wojskowego i nieodpłatnie przekazano organizacji pozarządowej w Kosowie - Radzie Rozwoju Regionalnego w miejscowości Biqec kontenery mieszkalne.
Kontenery te były niewykorzystywane przez PKW z powodu zmniejszenia liczby żołnierzy w polskim Kontyngencie.
Sprawne przemieszczenie kontenerów z bazy do wioski odbyło się dzięki pracy żołnierzy Narodowego Elementu Zaopatrywania dowodzonego przez ppłk Mirosława Giela a wystawionego przez 3 batalion logistyczny z Goleniowa. Kontakt z wioską jest utrzymywany dzięki działalności zespołu łacznikowo-monitorującego, którego polskim przedstawicielem jest por. Paulina Montewka.
Jak zapewnił przewodniczący Rady Rozwoju Regionalnego Shabi Dullovi przekazane przez PKW mienie bardzo przyda się wiosce. Kontenery będą wykorzystywane jako pomieszczenia biurowe Rady, a także - co niewykluczone - powstanie w nich klasa przedszkolna przy miejscowej szkole.
Dowódca PKW ppłk Dariusz Kosowski życzył społeczności Biqec, aby podarowane mienie służyło im jak najlepiej i było zaczątkiem rozwoju wioski i regionu.

Galeria>>>