PKW KFOR
Aktualności
Niedziela, 16 grudzień 2018 r.
02.08.2010
Zastępca dowódcy Wielonarodowej Grupy Bojowej - Wschód na patrolu z polskimi żołnierzamiPułkownik Jose Boria-Cruz po przyjęciu obowiązków w rejonie misji zabrał się z zapałem do pracy. Już w pierwszym tygodniu pełnienia obowiązków w Kosowie uczestniczył we wspólnych patrolach z podległymi mu kompaniami manewrowymi.

Zastępca dowódcy Wielonarodowej Grupy Bojowej - Wschód wraz z polskim patrolem wziął udział w sprawdzeniu wież telefonii komórkowej.
Dowódca patrolu, chorąży Robert Paczyński wprowadził amerykańskiego oficera w szczegóły wykonywanego zadania. Przedstawiając sytuację z wykorzystaniem mapy, okazało się że język wojskowy jest na tyle uniwersalny, iż nie potrzebne było tłumaczenie zadań na język angielski.
Zadaniem patrolu było sprawdzenie stanu anten telekomunikacyjnych, które stanowią źródło ciągłych sporów w strefie odpowiedzialności Polskiego Kontyngentu Wojskowego.
Pułkownik Boria-Cruz był pod wrażeniem zarówno działania naszych żołnierzy, jak i możliwości trakcyjnych polskich Honkerów.

Galeria>>>