PKW KFOR
Aktualności
Niedziela, 16 grudzień 2018 r.
01.09.2010
Major General Erhard Bühler nowym dowódcą KFORŻołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego wzięli udział w uroczystości przekazania dowodzenia KFOR.

W uroczystości, która odbyła się w bazie Film City w Prisztinie - mieszczącej kwaterę główną KFOR, oprócz przedstawicieli wszystkich kontyngentów wojskowych, wzięli udział między innymi Admirał Mark P. Fitzgerald - dowódca sił NATO w Europie Południowo-Wschodniej oraz prezydent Kosowa Fatmir Sejdiu.
Po rocznej misji dowódca KFOR Generał Lieutenant Markus J. Bentler przekazał dowodzenie siłami NATO w Kosowie swojemu następcy Generałowi Majorowi Erhardowi Bühlerowi. Symbolicznym momentem przekazania dowodzenia było przyjęcie proporca NATO z rąk generała Bentlera przez generała Bühlera za pośrednictwem admirała Fitzgeralda.
Generał Major Erhard Bühler urodził się 20 stycznia 1956 w Aichach w Bawarii, dorastał w Regensburg. Jest żonaty, ma jednego syna. Przed rozpoczęciem misji w Kosowie dowodził 10. Panzer Division niemieckiej Bundeswehry w Sigmaringen.

Galeria >>>