PKW KFOR
Aktualności
Niedziela, 16 grudzień 2018 r.
09.09.2010
Bieg Batorego9.IX. o godz. 9:09 odbyło się podsumowanie 9-cio etapowego biegu czczącego rocznicę urodzin Patrona 9. Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa - króla Stefana Batorego.

Braniewscy czołgiści stanowią trzon XXII Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie i tu, na Bałkanach postanowili uświetnić pamięć swojego Patrona włączając się do biegu dorocznie organizowanego w Kraju.
Bieg składał się z dziewięciu etapów. Dystans pierwszego etapu wynosił 1 km, następnego 2 km i kolejno wzrastał o 1 km, aby osiągnąć 9 km w ostatnim odcinku.
W sumie uczestnicy biegu pokonali dystans 45 kilometrów. Biegi odbywały się w Camp Bondsteel, późnymi wieczorami ze względu na upały panujące latem na Bałkanach.
Bieg Batorego ukończyło 41 zawodników.
Do rywalizacji włączyli się chętnie przedstawiciele innych jednostek wojskowych, ale zwycięstwo pozostało w 9. Brygadzie. I miejsce zajął chor. Sławomir Łabuda z 9 BKPanc. z czasem 2 godziny 48 min 28 sekund i jako pierwszy odebrał medal z rąk dowódcy PKW KFOR ppłk Dariusza Kosowskiego.
Symboliczne IX miejsce zajął mjr Andrzej Głowacki.
Organizator biegu – kpt. Andrzej Wyrzykowski serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom rywalizacji za wytrwałość i przestrzeganie zasad Fair Play.
Sędzią głównym był mjr Sławomir Skwierczyński a czas "łapał" mjr Stefan Zwolak.

Szczegółowa klasyfikacja i wyniki >>>

Galeria >>>