PKW KFOR
Aktualności
Niedziela, 16 grudzień 2018 r.
30.09.2010
ppłk dypl. Dariusz Kosowski - dowódca XXII zmiany PKW KFORPo półrocznej służbie poza granicami kraju dowodzona przeze mnie XXII zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie stanęła na Ojczystej Ziemi, a ja z ogromną satysfakcją mogłem zameldować wykonanie postawionych zadań.


Minione sześć miesięcy było okresem wytężonej pracy, wymagającej od nas wszystkich dużego wysiłku i pełnego zaangażowania. Dziś, po zakończeniu misji mogę stwierdzić, że nasze starania nie poszły na marne. Podczas tej misji, Polski Kontyngent Wojskowy KFOR wypełniał swoje zadania realizując patrole, konwoje oraz codzienną działalność operacyjną. Mamy świadomość, że naszą służbą na Bałkanach przyczyniliśmy się do stabilizacji regionu.

To dzięki Wam - żołnierze i pracownicy XXII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR - dzięki Waszemu pełnemu zaangażowaniu oraz wysokiej dyscyplinie, zadania zrealizowane zostały na wysokim poziomie. Wasz codzienny trud i wysiłek wpłynął na to, że mieszkańcy Kosowa mogą normalnie żyć i czują się bezpieczniej. Wasze wyszkolenie, którym wykazywaliście się podczas codziennej służby i Wasze działania w strefie odpowiedzialności, miały wpływ na to, że żołnierz polski jest kojarzony z profesjonalizmem i bezpieczeństwem, jakie zapewnia ludziom mieszkającym w Kosowie.

Na sukces misji wpłynęło również zaangażowanie pozostających na swoich stanowiskach w kraju żołnierzy i pracowników 9. Brygady Kawalerii Pancernej oraz jednostek wojskowych z całego kraju, z których utworzyliśmy XXII zmianę PKW KFOR. Koledzy - nie dalibyśmy rady bez Waszej pomocy.

Szczególne słowa uznania kieruję do naszych Rodzin i Przyjaciół. Dziękuję Wam za cierpliwość i wyrozumiałość. Tęskniliśmy do Was, choć nie zawsze okazywaliśmy to dość wyraźnie, ale jesteśmy w domu, cali, zdrowi, zadowoleni z tego że Was widzimy oraz dumni, że dobrze wykonaliśmy swoje zadania. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

Dowodzenie XXII zmianą PKW KFOR w Kosowie było dla mnie zaszczytem i ważnym doświadczeniem życiowym. Dziękuję za to, że mogłem tego doświadczyć.